Про бойових магів давнини та волхвів сучасності

Вже третій рік поспіль 14 жовтня ми святкуємо День захисника України, шануючи славетних воїнів, котрі відчайдушно боронять кордони нашої держави. Це традиція досить молода, проте має знаааачно глибше підґрунтя та давню історію. І ми вирішили до цього свята зробити невеличкий екскурс у таємниче минуле української бойової справи.

14 жовтня увесь християнський світ святкує свято ПОКРОВИ – день подяки Пресвятій Богородиці, яка за легендою взяла під своє ПОКРОВительство жителів Константинополя та вберегла їх від ворожої навали у далекому Х ст.

Разом із днем Покрови відзначається і День українського козацтва. Такий цікавий збіг, насправді, зовсім не випадковість. Справа у тому, що з давніх-давен Богородиця є заступницею та покровителькою козаків й усіх українських збройних формувань – адже вони, як і сама Богородиця, під своїм ПОКРОВом берегли наш мир та спокій. Саме на свято Покрови на Січі відбувалася Велика рада, або, як її ще називали – Козацька Рада, яка обирала гетьмана та визначала, як козацтву жити далі.

В Україні кожному відома історія козаків – цих дужих славетних воїнів. Вони зображені на грошах, поштових марках, фігурують як герої фільмів, наукових книжок та художніх творів. Навіть гімн нашої держави не обійшовся без згадки про славетний козацький рід. Козак в уявленні пересічного українця – це сміливий та шанований воїн, захисник Вітчизни, оборонець віри, звичаїв та гідності. Козаками пишалися на Батьківщині, з козаками рахувалися та співпрацювали сусідні країни, козаків не на жарт боялися вороги. Про козаків та їх надзвичайну силу ходило багато легенд серед ворожого стану.

Однак чи то дійсно були лише легенди?…

Серед запорізького козацтва існувало таємниче, овіяне легендами явище – характерництво. Характерниками були воїни, які володіли надприродними здібностями, були сильними чаклунами, здатними зупиняти кровотечі, ловити кулі голими руками, ходити по вогню, годинами знаходитися під водою, бачити майбутнє, керувати погодою і викликати страшний жах серед ворогів.

Варто лишень згадати Івана Сірка, чиїм іменем підписано знаменитого листа до турецького сулатана Мухамеда IV та який навіть після своєї смерті допомагав своїм побратимам у битвах проти осман і татар.

Про характерників існує багато зафіксованих згадок очевидців – хто зустрічався з ними у бою, той назавжди залишався під враженням від могутності та надприродних здібностей козацького війська.

Характерники майстерно володіли Козацьким Спасом (правила володіння мистецтвом козацького бою та життєвого укладу козаків), а в особливості його наймогутнішою складовою – психо-енергетичними прийомами. За його допомогою вони вміли наводити на ворога так званий “морок” (по типу гіпнозу). Відомі випадки, коли зазнавши козацького мороку вороже військо могло саме перебити своїх воїнів, або пройти повз козацьке угрупування, не помітивши його, або ж зупинитися перед природною перешкодою (річкою чи горою), якої насправді не було.

У Запорізькій Січі характерники також виконували роль духовних наставників та цілителів, які займалися лікуванням поранених козаків, переймалися їх психологічною і фізичною підготовкою.

За переказами, козаків-характерників готували з дитячого віку, а відповідальними за це були вже знайомі нам мольфари. Вони обрали найбільш потенційних  хлопчиків і працювали над розвитком їх надприродних здібностей, передаючи їм свої знання та вміння, серед яких: лікування травами, володіння бойовими мистецтвами та використання сил природи на благо свого народу та землі.

Не випадково здатність знаходити життєву силу в природі, використання її ресурсів як джерела енергії, здоров’я та довголіття цінувалося чи не найбільше у мольфарській традиції – у мистецтві, що ще від древніх волхвів пронесли крізь покоління мольфари.

На зміну козакам прийшли воїни нашої доби – Збройні Сили України. І не дивно, що вшановувати героїв сьогодення вирішено саме в цей день.

Пам’ятаючи славетних предків та відданих своїй справі воїнів, ми раді привітати вас з важливим державним святом – Днем українського козацтва та Днем захисника України!

Нехай Ви та Ваші сім’ї завжди почуваються безпечно під покровом та захистом наших воїнів, та наш низький уклін нашим захисникам – колишнім, сьогоднішнім та прийдешнім!

Кошик