Фермантація чаю

Що таке ферментація і до чого тут камелії?

Пояснюємо на пальцях.

Ну…. точніше не на пальцях, а… дивіться самі

Багато хто вважає, що зелений та чорний чай – це різні види рослин. Насправді ж – увесь чай збирається з одного куща J практично усі китайскі та цейлонскі класичні чаї, наприклад, збираються з чайного куща роду Камелія.

А вже від такого важливого етапу у виробництві чаю як ферментація залежитиме в кінці кінців сорт, вид, міцність та аромат напою.

Ферментація складається з двох етапів:

  • окислення листя чайного листа повітрям
  • прожарка окисленного листя.

По суті окислення запускає бродильні процеси чайного листа, а прожарка їх зупиняє.

Для того, щоб листя почало окислятися, необхідно щоб воно пустило власний сік – для цього його мнуть або перетирають різними способами.

Щойно листя пустить сік – розпочинається процес бродіння і окислення чайного листя під впливом власних ферментів.

Тривалість процесу ферментації регулює сам виробник в залежності від того, який чай хоче отримати на виході. Так, наприклад, чим тривалішим буде процес ферментації, тим більш темним буде колір напою та більш густим та пряним буде його смак. А слабоферментований чай навпаки – матиме світле забарвлення та квітковий аромат.

Про те, що процес повної ферментації завершено свідчать колір та ароматний запах сировини.

Окислений лист відправляється на прожарку – сушка в спеціальному приміщенні зі сталою температурою та вологістю до повної готовності чаю.

Звісно це дуже узагальнений опис процесу ферментації,  проте кожен виробник має свої секрети виробництва щоб отримати унікальний та неповторний продукт.

Секрет органічного чаю MOL’FAR простий – до процесу виробництва нашого чаю залучені гарні наміри та світлі думки, від чистої душі.

Кошик